Plungės ligoninėje ir vėl atliekamos ginekologinės operacijos bei teikiamos aukščiausio lygio akušerio ginekologo konsultacijos

Lūža

Nuo šių metų lapkričio mėnesio į Plungės ligoninę operuoti ir konsultuoti iš Vilniaus atvyksta gydytojas akušeris ginekologas Tomas Lūža.

Gydytojas šiuo metu dirba Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ginekologijos skyriuje, dėsto studentams ir rezidentams Vilniaus universitete.

T. Lūža gimė ir užaugo Plungėje, mokslus baigė ir gyvena Vilniuje. Gydytojui prieš penkerius-šešerius metus jau teko padirbėti Plungės ligoninėje, tačiau gimtojo krašto nepamiršo ir, atsiradus galimybėms, nusprendė ir vėl prisidėti prie Žemaitijos moterų sveikatos gerinimo.

Pasak gydytojo, kasmet jis Vilniuje atlieka daugiau nei 500 įvairių ginekologinių operacijų. Dažniausios – laparoskopija ir histeroskopija. Jos atliekamos specialiais plonais instrumentais (laparoskopu ir histeroskopu), operacijos eigą stebint ekrane. Taip pat didelė darbo dalis tenka konsultuojant ir gydant ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos moteris, kurios į Vilnių atvyksta net iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno…

Gydytojas Lūža pasidžiaugė, kad Plungės ligoninė tikrai turi visas galimybes ir reikalingą aparatūrą padėti moterims, kurioms prireikia vienokių ar kitokių ginekologinių operacijų, tad kam keliauti kažkur toli, jeigu procedūrą ar operaciją galima atlikti čia pat Plungėje, o pacientė pasveiksta ir namo gali vykti jau tą pačią ar kitą dieną.

Gydytojas Plungėje planuoja atlikti visas ginekologines dienos chirurgijos operacijas: gimdos kaklelio biopsiją ar konizaciją elektros kilpa, gimdos abrazijas dėl nenormalaus kraujavimo iš gimdos ar nėštumo problemų, išorinių moters lytinių organų, makšties ir gimdos kaklelio darinių bei polipų šalinimo operacijas, taip pat laparoskopines (liaudiškai vadinamas „su lazeriu“) operacijas dėl pilvo skausmų, endometriozės, nevaisingumo, kiaušidžių ar gimdos darinių ir kt.

Paklaustas, ar visada lengva konkrečiu atveju atrasti geriausią gydymo būdą, gydytojas akušeris ginekologas pabrėžė: „kad pats geriausias yra tas gydymo metodas, kuriam pritaria bei dėl kurio sutaria ir gydytojas, ir pacientas, todėl aš visada savo pacientėm rekomenduoju su gydytoju aptarti visus klausimus ir išsklaidyti visas abejones“.

Išankstinė registracija registratūroje tel. (8 448) 73269

Turėti šeimos gydytojo siuntimą.