Medikus subūrė “ Muzikos sparnai“

Kai gamtoje medžiai dabinasi auksinėmis rudens spalvomis, paukščiai palieka gimtąsias vietas ir būriais klegendami traukia į šiltesnius kraštus, tampa akivaizdu, kad artėja šaltasis laikas, gamta ruošiasi ramybės ir tylos periodui… Paslapčia pakeli akis į  tolstančių pilkame dangaus skliaute gervių grandinę ir nežinia kodėl, kažkur giliai sieloje taip ilgu pasidaro… Tačiau rudens nostalgiškai nuotaikai praskaidrinti Lietuvos medikai turi puikią išeitį. Šių metų paskutinį rugsėjo šeštadienį Anykščių kultūros centre vyko trečioji, rudeninė, jau tradicine tapusi, kultūrą puoselėjančių – dainuojančių, grojančių, kuriančių, šokančių  Lietuvos medikų šventė „Muzikos sparnais 3“.  Renginys organizuojamas Anykščių rajono savivaldybės ligoninės ir Anykščių kultūros centro. O pati idėja suburti kūrybingus medikus prieš daugiau nei tris metus gimė Anykščių ligoninės direktoriui Daliui Vaiginui, kuris pats yra neabejingas kultūrai, kūrybingas ir turintis gražų balsą. Kaip ir dera šeimininkams, renginį skambia daina pradėjo ligoninės direktoriaus D. Vaigino ir Anykščių kultūros centro folkloro ansamblio „Valaukis“ vadovės R. Stumburienės duetas.

Po „Muzikos sparnais“ šiemet dainavo, grojo, šoko medikai ar medicinos įstaigų darbuotojai, neabejingi menui, kūrybai ir saviraiškai  iš Vilniaus, Kauno, Joniškio, Pasvalio, Druskininkų, Panevėžio, Jonavos, Radviliškio gydymo įstaigų bei iš  kasmetinės dalyvės – Plungės ligoninės.

Jau trečią kartą šiame renginyje dalyvavo Plungės ligoninės atstovė, administracijos vyr. bendrųjų reikalų specialistė Enrika Diulaj, kuri, kaip ir kiti dalyviai, atliko tris kūrinius. Scenoje skambėjo dainos:  „Rudens naktis sustojo“, „Mano kraštas“, „Saulelė raudona“. Šiemet renginyje ji pasirodė kartu su jaunu, puikiai gitara grojančiu muzikantu  Andriumi Stančiku. Plungiškiai savo pasirodymu sužavėjo publiką, sulaukė  ovacijų, gausių plojimų. Šventės pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanomis.

Sakoma, „kai medikai dainuoja, tai gydo ir daina!”, todėl ir Anykščių kultūros centro salė šiemet buvo pilna žiūrovų. Po šventės ir žiūrovai, ir dalyviai išsiskirstė rudenėjančios gamtos spalvotų lapų nubarstytais savais takais ir takeliais su džiugiomis, skambių dainų, nuotaikingų muzikos melodijų prisipildžiusiomis širdimis…