Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius
Tel. 8 448 46 467

 

VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninė – pirmoji asmens sveikatos priežiūros įstaiga Šiaulių zonoje pradėjusi teikti pacientams paliatyviosios slaugos paslaugą.

Nuo 2009 metų Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams sudaroma galimybė palengvinti simptomus, kurie neišvengiamai progresuoja sergant nepagydomomis lėtinėmis ligomis. Skyriuje slaugomi onkologiniai ligoniai, taip pat kenčiantys nuo III laipsnio lėtinio kvėpavimo funkcijos nepakankamumo, esant lėtiniam inkstų nepakankamumui, kai nebetaikomos dializės procedūros, esant progresuojančiam kepenų funkcijos nepakankamumui. Taip pat čia slaugomi ilgą laiką ištikti komos pacientai.

Medicinos personalo tikslas – padėti pacientui numalšinti skausmą, maksimaliai pagerinti jo savijautą, nepagreitinant ir nenutolinant mirties. Stengiamasi užtikrinti visokeriopą psichologinę, socialinę ir dvasinę pagalbą. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus darbuotojai mokomi suteikti paramą ne tik ligoniui, bet ir jo šeimai – ligos paūmėjimo ar gedėjimo metu.

Visiems pacientams, kuriems Ligoninėje teikiama paliatyviosios slaugos paslauga, taikomas gydymas medikamentais, individualiai nustatomi slaugos poreikiai. Padedama tinkamai laikytis asmens higienos, nuosekliai vykdoma pragulų profilaktika.

Paliatyviąja pagalba gerinama pacientų ir jų šeimos narių, susiduriančių su problemomis, susijusiomis su gyvybei pavojų keliančiomis ligomis, gyvenimo kokybė. Pagal poreikį skyriuje pacientams atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonies terapija, skausmo malšinimo paslaugos, dirbtinių angų priežiūra, skysčių išsiurbimas iš kvėpavimo takų ir pan.

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius įsikūręs Ligoninės V aukšte.

 

Skyriaus vedėja – vidaus ligų gydytoja

Gerda Rimkutė

Vidaus ligų gydytoja
Dalia Ketvirtienė

Kineziterapeutė
Rūta Čiapaitė-Šukė

Vyresnioji slaugytoja – slaugos administratorė
Virginija Drakšienė

 

Skip to content