Kiekvieną pavasarį jau dvidešimt metų Plungiškių draugija puoselėja tradiciją į mūsų miestą pakviesti atvykti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų medikus. Ši idėja, gimusi iš noro suteikti galimybę mūsų gydytojams, kitiems medicinos darbuotojams, jaunimui, pasiruošusiam siekti medicinos mokslų, pabendrauti su garbiais profesoriais, savo sričių profesionalais, išgirsti naujausias medicinos aktualijas, sėkmingai puoselėjama. Jokia paslaptis, kad šių svečių priešakyje visada būna du Plungės garbės piliečiai – prof. habil. dr. Rimantas Benetis ir prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas. Abu jie kilę iš Plungės, tad lankymasis gimtame krašte jiems visuomet būna svarbus ir keliantis sentimentus.
Ir ši gegužė – ne išimtis. Medikų iš Kauno „desantas“ į Plungę atvyko gegužės 25 dieną. Kaip visada, buvo numatyta turininga darbotvarkė, kurioje – lankymasis Plungės rajono savivaldybės ligoninėje, susitikimas su vietos medikų bendruomene, pacientų konsultavimas, mokslinių pranešimų skaitymas ir kt.
Dėmesys Plungės ligoninės medikams ir pacientams
Svečių iš Kauno klinikų ir LSMU vizitas įprastai prasidėjo Plungės ligoninėje. Čia gydytojus pasitiko ir pasveikino šios įstaigos direktorius Remigijus Mažeika. Jis pasidžiaugė, jog tradicija rengti Kauno medikų dieną Plungėje yra tęsiama: „Šiandien gražiausias medicinos žiedas vėl čia, Plungėje. Sunku patikėti, kad Plungė yra išauginusi tiek medicinos elito ir kad šiandien iš jų gauname tiek dėmesio. Mūsų pacientams tai puiki galimybė niekur nevykstant gauti geriausių medikų konsultacijas, o jaunimui – susitikti su profesoriais, kurie pristatys universitetą.“
Kadangi Kauno medikų dienos idėja dar prieš 20 metų gimė Plungiškių draugiją atkūrusiam a. a. Bronislovui Lubiui, garbią delegaciją viešint mūsų mieste lydėjo ir šios draugijos prezidentas Liudas Skierus, kuris visada tarpininkauja derinant svečių vizito klausimus. Kreipdamasis į atvykusius gydytojus ir dėkodamas už jų dėmesį plungiškiams jis minėjo, jog šie kasmetiniai Kauno medikų apsilankymai Plungėje – didžiulė nauda ir vietos medicinos darbuotojams, ir pacientams, kurie pakliūva į geras rankas, ir Plungės jaunuoliams, kurie norėtų studijuoti mediciną. „Tai pažintis. Ir su profesija, ir su geriausiais tos profesijos atstovais. Jaunimas pamatys, kad rektorius neatsirado iš kažkur, jį išugdė ši aplinka, Plungė. Jauniems žmonėms turime įteigti, kad mokslas labai svarbus, nes viskas prasideda nuo ugdymo. Turime auginti savo ateitį, kad turėtume gyvenimo, tradicijų tąsą“, – kalbėjo prezidentas.
Tuo, kad Kauno klinikų ir LSMU medikai vėl atvyko į Plungę, džiaugėsi ir meras Audrius Klišonis. Rajono vadovas pažymėjo, jog ši diena – didelė šventė Plungės gydytojams, pacientams ir jaunimui, nes visi jie turi unikalią, tik kartą per metus pasitaikančią galimybę susitikti su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų medikais. „Tai profesionalai, kurie, galima sakyti, diktuoja madas medicinoje. Medicinos darbuotojai turi progą pakalbėti apie profesines aktualijas, pagilinti savo žinias. Pacientai – pasikonsultuoti su geriausiais iš geriausių. O jaunimas – išgirsti apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir susipažinti su pačiais medikais. Ačiū, kad atvykstate pas mus. Jūsų vizitas be galo svarbus“, – pabrėžė A. Klišonis.
Savo ruožtu visos delegacijos iš Kauno vardu kalbėjęs LSMU rektorius, gydytojas kardiochirurgas prof. R. Benetis taip pat dėkojo, kad jau porą dešimtmečių yra išlaikomi tokie šilti ir bendruomeniški ryšiai tarp jų, medikų, ir plungiškių.
Pranešimai ir konsultacijos
Kartu su R. Benečiu į Plungę atvyko, kaip minėta, LMSU rektorius emeritas, gydytojas kardiologas prof. R. Žaliūnas. Šių plungiškių komandoje buvo ir Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, prof. dr. Olivija Gustienė, prof. dr. Diana Žaliaduonytė, prof. dr. Vytautas Zabiela. Visi jie – gydytojai kardiologai. Garbingų svečių kompaniją papildė gydytojas otorinolaringologas doc. dr. Evaldas Padervinskis, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Loreta Pilipaitytė, gydytojas anesteziologas-reanimatologas bei LSMU Medicinos fakulteto dekanas Andrius Macas, slaugos vadovė dr. Renata Vimantaitė (?)
Dar prieš sulaukiant šių savo srities profesionalų, Plungės ligoninėje buvo galima registruotis į konsultaciją pas minėtus gydytojus. Kaip pastebėjo R. Mažeika, norinčių tikrai netrūko, netgi registruota pacientų iš kitų miestų. Tai neturėtų stebinti, nes, kaip rodo statistika, net 22 proc. ligonių, nusprendusių gydytis mūsų rajono pagrindinėje sveikatos įstaigoje, yra ne Plungės rajono savivaldybės gyventojai.
Prieš pradedant pacientų konsultacijas, Plungės ligoninės medikai buvo pakviesti išklausyti porą pranešimų. Prof. O. Gustienė kalbėjo tema „Išeminė širdies liga: nuo prevencijos iki gydymo“. Prof. dr. A. Macas su kolegomis pasidalijo naujausiomis žiniomis apie dienos chirurgijos aktualijas: pristatė pranešimą „Spartaus sveikimo programos ir dienos chirurgija“.
Susitikimas su gimnazistais
Kauno medikų lankymosi Plungėje programoje dėmesys buvo skirtas ir jaunimui. Į susitikimą su medicinos mokslų profesūra Mykolo Oginskio rūmuose buvo pakviesti Plungės rajono savivaldybėje veikiančių gimnazijų mokiniai, kurie svarsto galimybę savo ateities profesiją sieti su medicina.
„Mieli jaunieji kolegos, jei norite savo ateitį sieti su medicina, tai reiškia, jog nebijote būti tarp gabiausių. Neprašausite, jei stosite į mediciną, ten daug galimybių, todėl suklysti dėl savo pasirinkimo tiesiog nėra šansų“, – į gimnazistus kreipėsi prof. R. Žaliūnas.
Susitikimo su medikais metu jaunuoliai išgirdo daug išsamios informacijos apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, čia esančias studijų galimybes. Tai, kad ši aukštoji mokykla pagal reitingus yra antra Lietuvoje, – daug pasakantis rodiklis. Prof. R. Benetis išsamiai pristatė universitetą, kalbėjo apie studentų bendruomenę, kuri, beje, labai įvairi – čia medicinos žinių siekia jaunuoliai iš bene 72 pasaulio šalių!
Savo patirtimi su gimnazistais pasidalijo ir į Plungę dirbti grįžęs šio universiteto absolventas gydytojas otorinolaringologas Giedrius Ramanauskas. Jis ne tik kvietė nedvejoti dėl savo pasirinkimo studijuoti mediciną, bet ir atkreipė dėmesį, jog po studijų jie visi yra laukiami sugrįžtant į savo rajoną. „Gerus darbus daryti galima ir čia“, – kalbėjo medikas.
Po kalbų gimnazistai kviesti asmeniškai pabendrauti su profesoriais, užduoti jiems rūpimus klausimus, gauti reikalingus kontaktus, kad vėliau kuo mažiau kiltų klausimų apsisprendžiant dėl pasirinkimo savo ateitį sieti su gydytojo profesija.
Šaltinis laikraštis “Plungė”
Daiva GERIKIENĖ